Otel Rezervasyonlarında Satış Sonrası Hizmet Standardımız

 1. İptal/ödeme opsiyonu gelmemiş olan rezervasyonların iptal işlemini sistemimiz üzerinden satış acentesi kullanıcıları tarafından online olarak gerçekleştirilebilir.
 
 1. Non-Refundable(iptal iadesi olmayan rezervasyon) veya deadline(opsiyon) süresi geçen rezervasyonlar için;  
  1. İptal ve iade talepleri için otel ve tedarikçiye bağlı olarak işlem süreçleri ortalama 24 - 48 saat arası sürmektedir. Bu süre sonunda sonucu olumlu veya olumsuz satış acentesine bildirilir. Hafta Sonu ve özel dönemlerde bu süreçler daha uzun sürebilmektedir. Bu tür işlemlerde iade ve cezasız iptal tamamen otel ve sağlayıcı insiyatifindedir. Garanti edilememektedir.
  2. İptal veya ücret iadesi talepleri için; 
   1. Rezervasyon kesin olarak kullanılmayacaksa mevcut rezervasyon kuralları ile cezalı iptal işlemi onaylanmalıdır. 
   2. İptal işlemi tarafınızdan onaylandıktan sonra destek ekibi tarafından otel ve sağlayıcı ile görüşmeler yapılarak ceza bedelinin kaldırılması konusunda gerekli işlemler yapılır. 
   3. Ancak ceza bedelinin kaldırılması konusunda herhangi bir garanti verilememektedir.
 
 1. Otel/oteller tarafından müşteri kredi kartlarından yapılan hatalı çekimler söz konusu olduğunda; 
  1. Oteller ile görüşülerek iade işlemlerinin başlatılması talep edilir. Genelde bu taleplerin sonuçlanması 7 - 21 iş günü sürmektedir. 
  2. Otel tarafından çekilen tutar/bedelin kredi kartına iade işlemi yapıldıktan sonra, banka prosedürleri devreye girmektedir. Bu prosesin sonucunda iadenin kart sahibinin ekstresine yansıması 3 - 7 iş günü arasındadır. Bu süre bankaların prosedürlerine göre değişkenlik gösterebilir.
 
 1. Bazı rezervasyonlar için opsiyon süresi içerisinde iken parçalı iptal, isim değişikliği, oda tipi değişikliği, tarih değişikliği vb. gibi talepler için mevcut rezervasyonda değişiklik yapılamayabilir. Mevcut rezervasyon/rezervasyonlar iptal edilerek, güncel fiyat ve müsaitlik detayları ile yeni rezervasyon yapılması gerekebilir.
 
 1. Misafirlerin otellerde yaptığı ekstra harcamalar ve provizyon işlemleri için acente veya misafirin KVKK gereği direkt oteller ile iletişime geçerek işlem yapmaları gerekmektedir.
 
 1. Oda temizliği, oda servisi hizmeti, otopark hizmeti, otel/otellerin sağladığı shuttle hizmeti, otellere yapılacak kargo teslimatları ya da oteller tarafından yapılacak kargo teslimatları, unutulan eşyalar ve otellerin sağladığı özel hizmetlerin tamamı için misafirin otel ile direkt iletişim kuruması gerekmektedir. Bu tür taleplerin bizim veya üçüncü kişiler tarafından yapılması oteller nezdinde kabul görmemektedir.
 
 1. Ekstra Talepler Hakkında;
  1. Erken giriş/çıkış, geç giriş/çıkış, 
  2. VIP misafir bilgisi, 
  3. Balayı çifti bilgisi, 
  4. Sigara içilen/içilmeyen oda bilgisi, 
  5. Ekstra yatak talebi, 
  6. Connection oda talepleri, Engelli odası talebi gibi talepler otele iletilmektedir. 
 
Not: Ancak madde 7’de belirtilen bu talepler otelin müsaitliği ve inisiyatifi doğrultusunda sağlanmaktadır. Bu konularda herhangi bir garanti verilememektedir. Ayrıca bu talepler otel tarafından ekstra ücretlendirilebilir.